Cvetna nedelja - 13. 4. 2014

Danes se začenja VELIKI TEDEN.
V ponedeljek goduje škof Lambert. V sredo goduje Bernardka Lurška.
Veliki četrtek: Dan, ko se spominjamo Jezusove velikonočne večerje, pri kateri je postavil zakrament svete evharistije in apostole postavil za mašnike. Dopoldan je sv. maša le v stolnicah, kjer škofje skupaj z zborom duhovnikov posvetijo sveta olja. V Ljubljani bo sv. maša v stolnici ob 9. uri dopoldan.
Po župnijah obhajamo slovesno evharistično slavje zvečer. Na Gori bomo obhajali sv. mašo ob 20. uri. Ob zaključku maše prenesemo Sveto Rešnje telo na stranski oltar (˝v ječo˝). Po končanih obredih pa smo povabljeni, da se še nekaj časa v molitvi pridružimo Jezusu na Oljski gori.
Veliki petek:  Preživimo dan v spoštljivosti in notranji zbranosti, saj obhajamo in podoživljamo Jezusovo obsodbo in smrt na križu. Ta dan kristjani držimo strogi post.
Obredi velikega petka bodo ob 18. uri. Prisluhnili bomo Božji besedi o trpljenju Jezusa, kakor ga je opisal evangelist Janez. Temu poročilu o trpljenju sledijo slovesne prošnje za različne potrebe. Sledi češčenje sv. križa, ki je znamenje življenja in zmage Božje ljubezni nad grehom in smrtjo (darovi ob češčenju sv. križa so namenjeni za vzdrževanje svetih krajev).
Opravilo sklenemo s prejemom svetega obhajila.
Velika sobota: To je dan, ko Jezusa častimo v Božjem grobu. Popoldan bo molitev pred Božjim grobom in blagoslov velikonočnih jedil ob 17. uri !.
Velikonočna vigilija: Začetek vigilije bo ob 20h (ob 8h zvečer).  Najprej je blagoslov ognja od katerega prižgemo velikonočno svečo, ki predstavlja vstalega Jezusa. Prinesite s seboj svečke, ki jih bomo prižgali ob velikonočni sveči in zapeli hvalnico vstalemu Zveličarju. Sledijo odlomki svetega pisma, ki nam prikazujejo, kako je Bog pripravljal božje ljudstvo na prihod odrešenja in kako se je le to  dopolnilo z Jezusovo končno zmago nad smrtjo. Ponovno zapojemo velikonočni vzklik ALELUJA in ob slavi se oglasijo zvonovi. Pred začetkom sv. maše je nato še blagoslov krstne vode in obnovitev krstnih obljub.
V nedeljo obhajamo naš največji krščanski praznik VELIKO NOČ  GOSPODOVEGA VSTAJENJA od mrtvih.
Vstajenjska procesija in nato slovesna sveta maša bo na veliko noč ob 9. ! uri dopoldan.

Pri sv. maši bo običajno darovanje za cerkev.

Franc Čampa – Kračali 14

Mirko Gornik, obl. – Petrinci 14

Za duše v vicah

Vel. četrtek

Za duhovnike in duhovne poklice

Vel. petek

Obredi velikega petka

Vel. sobota

Po namenu darovalca

Velika noč

9 !

Marija in Janez Arko – Janeži 3

Verouka v tem tednu ne bo. Šolarji naj pridejo k obredom velikega tedna in v nedeljo k vstajenjski procesiji.