Peta velikonočna - 18. 5. 2014

V torek godujeta Bernardin Sienski in Hilarij.
V četrtek godujejo Marjeta Kasijska, Emil (Milan) in Julijana (Julka). Sv. maša bo ta dan izjemoma ob 16. uri (4. popoldan).
V soboto je praznik Marije Pomočnice kristjanov (Marija Pomagaj).
Na Brezjah bo v soboto slovesnost obhajanja 200-letnice milostne podobe Marije Pomagaj. Slovesnosti se začnejo že na predvečer nato je ob polnoči sv. maša. Sledi nato molitveno bdenje, ki ga vodijo različne skupine v baziliki. Ob 6.00, 7.00 in 8.00 bo sv. maša. Ob
10.00 je prenos milostne podobe k oltarju pred baziliko in slovesno somaševanje škofov in duhovnikov.
V soboto bodo slovesnosti tudi na Rakovniku. Dopoldan bo sv. maša ob 11. uri. Zvečer ob 20. uri bo sv. maša v lurški kapeli in nato procesija s svečkami v cerkev.
Nedelja je 6. VELIKONOČNA. Na Rakovniku bo glavni romarski shod. Popoldan ob 15. uri bo procesija s kipoma Marije Pomočnice in nato somaševanje, ki ga vodi škof msgr. Peter Štumpf.

Branko Bartol – Travnik 99

Pokojni starši Dobrovoljc

Justina Opara, obl.

16 !

Katarina Rems

---------------------

---------------------

Za farane

Čiščenje cerkve: BETONOVO, JANEŽI - 1. skupina.