Šesta velikonočna - 25. 5. 2014

Teden, ki je pred nami imenujemo ˝križev teden˝ali prošnji dnevi, ko molimo naj Bog blagoslovi naše delo na polju.
V ponedeljek godujeta duhovnik sv. Filip Neri in škof Lambert. V torek goduje mučenec blaženi Alojzij Grozde.
V četrtek obhajamo slovesni praznik Gospodovega vnebohoda. Goduje pa ta dan sv. Maksim Emonski. V petek godujejo sv. Kancijan in drugi oglejski mučenci. V soboto je praznik obiskanja Device Marije, zadnji dan meseca maja ter sklep šmarnic.
Frančiškan p. Andraž Arko je na Goro povabil sobrate duhovnike, ki so pred šestimi leti imeli novo mašo. V soboto ob 10. uri dopoldan bodo tu imeli somaševanje. K tej sv. maši  smo povabljeni tudi verniki naše župnije.
Nedelja je 7. VELIKONOČNA.
Slovenski škofje so sklenili, da bo v nedeljo, 25. maja 2014, oz. v nedeljo, 1. junija 2014, po vseh slovenskih župnijah nabirka za pomoč žrtvam poplav v Bosni in Hercegovini ter v Srbiji. Polovico zbranih finančnih sredstev bodo slovenske škofije posredovale nadškofiji Sarajevo, drugo polovico pa nadškofiji Beograd. Z omenjenimi sredstvi bosta obe nadškofiji pomagali žrtvam poplav. Slovenska Cerkev se zahvaljuje vsem organizacijam in posameznikom v Sloveniji, ki v teh dneh velikodušno zbirajo pomoč, prav tako pa se v molitvi spominja vseh žrtev poplav.
Na Gori bo zgoraj omenjena nabirka v nedeljo 1. junija pri sv. maši.

Poljska maša – Kržeti

Poljska maša – Kračali in Betonovo

Pokojni iz družine Turk – Petrinci 5

Mirko Krže, obl. – Betonovo 1

Jože in Marija Mohar ter Jože Lavrič

Somaševanje več duhovnikov

Alojzija Arko in Alojz Virant

V nedeljo 1. junija bo ob 16. uri na gradu Turjak srečanje cerkvenih pevskih zborov dekanije Ribnica. Lepo vabljeni.