Sedemnajsta navadne med letom - 27. 7. 2014

V torek je god Marte, Lazarjeve sestre. V sredo goduje sv. Peter Krizolog. V četrtek je god sv. Ignacija Lojolskega, duhovnika in ustanovitelja redovnikov jezuitov. V petek, ki je prvi v meseci avgustu, god sv. Alfonza Ligvorija. Po sv. maši bodo litanije Srca Jezusovega in blagoslov z Najsvetejšim.
V soboto godujeta Evzebij iz Vercellija in papež Štefan. V Ribnici je papežu Štefanu posvečena župnijska cerkev. Ta dan imajo v Ribnici celodnevno češčenje Svetega Rešnjega Telesa.
Drugega avgusta (v soboto) je možno prejeti porciunkulski odpustek.
* Porciunkula je cerkvica pri Assisiju, za katero je sv. Frančišek Asiški dobil od papeža privilegij popolnega odpustka za tistega, ki bo to cerkvico obiskal. Sedaj je ta privilegij razširjen na vse cerkve na dan 2. avgusta. Pogoj za prejem odpustka je: Obisk cerkve, sv. spoved tekom enega tedna, nenavezanost na greh, sv. obhajilo in molitev po papeževem namenu.
Nedelja je 18. med letom.  V naši župniji Gora bomo to nedeljo obhajali župnijsko žegnanje, ker je že čez dva dni praznik Marije snežne. Pri sv. maši bo darovanje v peharček (ofer) za cerkev.

V zahvalo Mariji Pomagaj

Gizela Čošić r. Gornik – Janeži 10

Franc in Ljudmila Centa

Peter Gornik – Kržeti 1

V čast in priprošnjo Magdalen Gornik

Za vse pokojne Car

Čiščenje cerkve: PETRINCI – 1.  skupina.