Triindvajseta navadna med letom - 7. 9. 2014

V ponedeljek obhajamo praznik Marijinega rojstva. Ker je delaven dan je sv. maša zvečer ob 18. uri. Po maši bomo Marijo počastili še z njenimi litanijami in prejeli blagoslov z Najsvetejšim.
V torek goduje misijonar sv. Peter Klaver. V četrtek godujeta redovnika Bernard in Bonaventura. V petek obhajamo spomin Marijinega imena. Goduje pa ta dan mučenec sv. Tacijan. V soboto goduje škof in cerkveni učitelj sv. Janez Zlatousti.
Nedelja je 24. med letom in praznik povišanja sv. Križa..

Anton in Frančiška Samsa – Kržeti 14

Marija, Jože in Giuseppe Vesel

Franc Eberle

Janez in Anton Lovšin – Žimarice

---------------------

---------------------

Za farane

ŽUPNIJSKO ROMANJE v soboto, 20. septembra 2014

Obiskali bomo Marijino božjo pot v STRUNJANU, kjer bomo imeli sv. mašo. Nazaj grede se bomo ustavili v novi cerkvi sv. Marka v novem Kopru in v veličastni cerkvi narodov na Tržaškem krasu.
Lahko se že prijavite. Cena: prevoz + kosilo: 20.- €
Čiščenje cerkve: KRAČALI – 1. skupina

V nedeljo, 14. septembra bo ob 15. uri blagoslov nove kapele v Gotenici (na mestu nekdanjega pokopališča). Vabljeni.