Triintrideseta navadna med letom - 16. 11. 2014

V ponedeljek goduje Elizabeta Ogrska. V sredo Matilda in Anastazij. V petek je spomin darovanja Device Marije, godujejo Darinke. V soboto goduje sv. Cecilija, zavetnica cerkvene glasbe in pevcev.
Nedelja je zadnja v cerkvenem letu, praznik Kristusa Kralja vesoljstva. To nedeljo bo v ljubljanski stolnici ob 15. uri škofovsko posvečenje in umestitev novega nadškofa metropolita msgr. Stanislava Zoreta OFM. S posvečenjem in umestitvijo bo prevzel nadškofijo v kanonično posest.
Pri tem bogoslužju bomo prosili Jezusa, Dobrega pastirja, naj blagoslavlja in podpira njegovo delo v blagor duhovnikov, redovnikov in redovnic ter vsega Božjega ljudstva naše nadškofije in mu nakloni potrebne modrosti, pastoralne ljubezni in tudi trdnega zdravja. Prenos bo tudi po TV in radiju Ognjišče.
Ob godu sv. Cecilije čestitam in se ob tem iskreno zahvaljujem vsem našim cerkvenim pevcem za njihovo vztrajnost in sodelovanje pri našem nedeljskem bogoslužju.
Naj vam vsem Bog povrne s svojimi darovi.

Ivan Košmerl – Retje 104

Frančiška Cimperman – Krvava Peč