Cvetna nedelja - 29. 3. 2015

Svete maše ob delavnikih bodo sedaj ob 18. uri (6. popoldan).

Torek velikega tedna. Goduje sv. Modest, apostol Slovencev v Karantaniji.

VELIKI ČETRTEK. Ta dan se spominjamo Jezusove zadnje velikonočne večerje, pri kateri je postavil zakrament svete evharistije in zakrament mašniškega posvečenja.
Dopoldan je sv. maša le v stolnicah, kje škofje skupaj z zborom duhovnikov posvetijo sveta olja. V Ljubljani bo sv. maša v stolnici ob 9. uri dopoldan.
Na Gori bomo obhajali sv. mašo ob 18. uri. Ob zaključku maše prenesemo Sveto Rešnje telo na stranski oltar (˝v ječo˝). Po končani sv. maši pa smo povabljeni, da se še nekaj časa v molitvi pridružimo Jezusu na Oljski gori.

VELIKI PETEK Gospodovega trpljenja. Ta dan se potrudimo preživeti v spoštljivosti in notranji zbranosti, saj podoživljamo Jezusovo obsodbo in smrt na križu. Kristjani ta dan držimo strogi post.
Obredi velikega petka bodo ob 18. uri. Prisluhnili bomo Božji besedi o trpljenju Jezusa. Temu poročilu sledijo slovesne prošnje za različne potrebe in češčenje sv. križa, ki je znamenje življenja in zmage Božje ljubezni nad grehom in smrtjo (darovi ob češčenju sv. križa so namenjeni za vzdrževanje svetih krajev). Opravilo sklenemo s prejemom svetega obhajila.

VELIKA SOBOTA.  To je dan, ko Jezusa častimo v Božjem grobu. Popoldan bo molitev pred Božjim grobom in blagoslov velikonočnih jedil ob 16. uri !
Začetek vigilije bo ob 20h (ob 8h zvečer).  Najprej je blagoslov ognja s katerim prižgemo velikonočno svečo, ki predstavlja vstalega Jezusa. Prinesite s seboj svečke, ki jih bomo prižgali ob velikonočni sveči in zapeli hvalnico vstalemu Zveličarju. Po branju božje besede ponovno zapojemo slavo in velikonočni vzklik ALELUJA. Pred začetkom sv. maše je nato še blagoslov krstne vode in obnovitev krstnih obljub.

VELIKA NOČ GOSPODOVEGA VSTAJENJA. Vstajenjska procesija in nato slovesna sveta maša bo na veliko noč ob 9. uri dopoldan. Pri sv. maši bo običajno darovanje (ofer) za cerkev.

Jože Košmrlj – Petrinci 16 (umrl v Kanadi)

Mira Pirc – Žimarice

Za zdravje