19. navadna med letom - 9. 8. 2015

V torek je god sv. Klare iz Asizija, ki je po zgledu sv. Frančiška ustanovila redovno skupnost za ženske - klarise.
V sredo goduje Ivana Frančiška Šantalska.
V petek je god sv. Maksimilijan Kolbeja, ki je v taborišču Osviecim daroval svoje življenje namesto družinskega očeta. Na Gori bo sv. maša zjutraj ob 8. uri.
V petek zvečer bo pri Novi Štifti ob 20. uri somaševanje letošnjih novomašnikov in nato procesija s petimi litanijami Matere Božje.
V soboto je slovesni praznik MARIJINEGA VNEBOVZETJA. Sv. maša bo na Gori dopoldan ob 10. uri. Pri Novi Štifti bodo maše ob 6., 8., 10., 12. in ob 16. uri. Popoldansko sv. mašo bo vodil pomožni škof dr. Franc Šuštar.
Nedelja je DVAJSETA med letom. Goduje sv. Rok, ki je zavetnik župnije Dolenja vas.

V zahvalo za zdravje

--------------------------

Pokojni Bartol – Hrib 79

Anton Arko, obl. – Kračali