Štiriindvajseta navadna med letom - 13. 9. 2015

V ponedeljek obhajamo praznik povišanja sv. Križa.
V torek je god Žalostne Matere Božje. Sv. maša bo zjutraj ob 8. uri.
V župnijski cerkvi v Sodražici bo v torek 15. septembra ob 20. uri predstavitev knjige Dvoje sanj Marije Kozina – Vrnitev sester klaris v Slovenijo. Za to vrnitev sester je namreč posebej zaslužna sestra Marija Imakulata Kozina, doma iz Zapotoka pri Sodražici. Srečali se bomo s francosko avtorico knjige Daniele Gatti. Lepo povabljeni.
V sredo godujeta mučenca papež Kornelij in škof Ciprijan.
V četrtek godujeta Robert Belarmin in Lambert.
V soboto je god škofa in mučenca Januarija.
V soboto bomo imeli župnijsko romanje v rojstni kraj blaženega škofa Antona Martina Slomška (Ponikva) in nato še v Olimje ter Zagorje pri Pilštajnu. Lahko se še prijavite. Odhod avtobusa z Gore bo ob 7.30. uri.
Nedelja je PETIINDVAJSETA med letom.
Nedelja svetniških kandidatov: škofov Baraga, Gnidovca, Vovka, misijonarja Majcna in profesorja Strleta. Letos bo to praznovanje v župniji Sv. Vid nad Cerknico. V ospredju praznovanja bo lik Božjega služabnika profesorja Antona Strleta, ki se je pred 100 leti rodil v tej župniji. Ob 15. uri bo v cerkvi molitev rožnega venca. Uro kasneje se bo začelo somaševanje slovenskih škofov in duhovnikov, ki ga bo vodil ljubljanski nadškof msgr. Stanislav Zore. Po maši bo v cerkvi še akademija.

Za zdravje

Za duše v vicah