Krka - Ajdovec - Mokronog - Šentajž - Svibno

Iz župnije Gora.smo romali 15. septembra po Dolenjskem.

Najprej smo se ustavili v župnijski cerkvi na Krki, nekdaj znani romarski cerkvi k zavetnikom za zdravje, sv. Kozmu in Damijanu. V tej župniji je bil rojen pokojni beograjski nadškof Franc Perko.

Nato nas je pot vodila do nove župnijske cerkve v Ajdovcu (prvotna je bila med vojno požgana). V tej župniji se je rodil svetniški kandidat škof Janez Gnidovec Nekaj o župniji in cerkvi nam je predstavil tamkajšnji župnik Janez Zaletel.

Naslednja postaja pa je bila Žalostna gora pri Mokronogu. Tu nam je domači župnik Klavdio Peterca predstavil župnijo in božjo pot.
Tukaj smo imeli cilj našega romanja - sv. mašo.

Za kosilo smo se nato ustavili v Tržišču, v gostišču Majcen, Vrhek 7.

Naslednja postaja je bila v župnjski cerkvi sv. Janeza Krstnika v Šentjanžu, kjer nas je sprejel domači župnik g. Janez Cevec.

Pot proti domu nas je nato vodila čez župnijo Svibno.

Pod mogočnim Kumom z cerkvijo sv. Neže na vrhu.

Preko župnije Šentjurij - Podkum smo se spustili v doline Save ter nato mimo Litije domov.