Triintrideseta med letom - 15. 11. 2015

V ponedeljek je god sv. Gertrude (Jedrt) in Marjete Škotske.
V torek goduje sv. Elizabeta Ogrska (Turingijska).
V sredo je spomin posvetitve bazilik sv. Petra in Pavla v Rimu.
V soboto se obhaja spomin darovanja Device Marijie (godujejo Darinke).
Nedelja je zadnja med letom – praznik Kristusa, Kralja vesoljstva.
V nedeljo pa je tudi god sv. Cecilije, zavetnice cerkvenega petja in glasbe. Ob tem se najlepše zahvaljujem vsem, ki s svojim petjem sodelujete in bogatite naše bogoslužje.

Ivanka Mestek – Kračali 10

Mira Pirc – Žimarice

Peter Gornik – Kržeti 1

Marica Bambič – Hrib (umrla v Ameriki)

--------------------------

--------------------------

Za farane

Čiščenje in krašenje cerkve: BETONOVO, JANEŽI – 1 . skupina

Pred nami je nekaj več kot mesec dni do družinskega referenduma (20. decembra). Gre za eno največjih preizkušenj v zgodovini našega naroda in države. Ali bomo dovolili ukinitev tisočletne zakonske zveze žene in moža? Ali bomo mamo in očeta javno in zakonsko razglasili za dve otroku nepotrebni osebi? Gre za tako nerazumne in krivične zahteve ter neverjetno močne medijske, politične in finančne pritiske, ki jih samo s človeškimi močmi ne moremo zdržati. To je v resnici vsiljen duhovni boj, v katerem je mogoče uspeti samo z delom, ki je podkrepljeno z gorečo in vztrajno molitvijo. Vse verujoče vabimo, da v naslednjih dneh molijo za namen spoštovanja mame in očeta v Sloveniji ter za spoštovanje najbolj temeljnih pravic otrok. V ta namen vas prosimo, da darujete tudi svoj post, svoje trpljenje in stiske.

Vse, ki se ne prištevajo k nobeni veroizpovedi pa so naprošeni, da v te namene posvečajo čim več pozitivnih misli.

Vse katoličane prav posebej prosimo za molitev rožnega venca, s srcem, kolikor kdor zmore, sam, doma, po župnijah, molitvenih skupinah. pri tem se zgledujemo po naših prednikih, babicah in dedkih, prababicah in pradedkih, ki so molili na kolenih in z rožnim vencem v roki. Naša prizadevanja posebej izročamo v varstvo in priprošnjo Matere Marije Pomagaj, Kraljice našega naroda in svetega Jožefa, varuha družin in slovenskih dežel.