Sveta Družina - 27. 12. 2015

V pripravi na stoto obletnico fatimskih dogodkov smo slovenski škofje zaprosili fatimsko svetišče za kip Marije romarice, ki bo Slovenijo obiskala od 13. maja do 13. oktobra 2016. Naš narod je globoko povezan s fatimskim sporočilom že od leta 1943, ko se je med prvimi v Evropi posvetil Marijinemu brezmadežnemu Srcu. Fatimska Marija romarica je prvič obiskala samostojno Slovenijo leta 1997 in romala po naših župnijah. Leta 2008 se je za kratek čas ustavila v Stični, kamor so jo prišli počastit verniki iz vseh naših škofij.
Papež Benedikt XVI. je leta 2010 v Fatimi dejal, da se je s prikazovanji Device Marije v Fatimi odprlo »nebo kot okno upanja«, ker je človek Bogu zaprl vrata. To »okno upanja« je Mati Marija, kar izraža tudi izbrano geslo njenega romanja po Sloveniji v letu 2016: MARIJA – OKNO UPANJA.
Na milostni obisk se moramo pripraviti. Po vzoru naših prednikov bomo obhajali pet prvih sobot na fatimski način od januarja do maja 2016 (Zakrament sprave v tistem tednu, sv. maša s prejemom sv. obhajila, molitev rožnega venca v zadoščenje Marijinemu brezmadežnemu Srcu). Škofje vabimo, da v župnijah poživimo ali na novo vpeljemo prvosobotno pobožnost. Na zadnjo prvo soboto ali na dan obiska Marije romarice v župniji pa se posvetimo in izročimo v župniji Jezusovemu in Marijinemu Srcu.
msgr. Andrej Glavan, predsednik SŠK.

V ponedeljek obhajamo spomin nedolžnih otrok.
V torek goduje sv. Tomaž Becket.
V četrtek je god sv. Silvestra. To je zadnji dan leta. Po sv. maši bomo zapeli zahvalno pesem za vse prejete dobrote preteklega leta. Drugi sveti večer.
V petek je slovesni praznik MARIJE, SVETE BOŽJE MATERE. Novo leto ter DAN MIRU. Sv. maša na Gori bo ob 10. uri.
V soboto godujeta sv. Bazilij in Gregor Nacianški. To je prva sobota v januarju  in jo bomo obhajali s sveto mašo bo 15. uri v pripravi na obisk fatimske Marije v Sloveniji.
Nedelja je DRUGA PO BOŽIČU.

Ana Krže, 7. dan – Kržeti 19

Jože Debevc, obl. – Janeži 1a