5. navadna nedelja med letom - 7. 2. 2016

V ponedeljek goduje sv. Hieronim Emiliani.
V torek je god mučenke sv. Apolonije. Člani ŽPS ob 18. uri vabljeni na srečanje v župnišče.
V sredo – PEPELNICA. Začetek  postnega časa. Ta dan držimo strogi post in zdržek od mesa.  Med sv. mašo bo obred pepelenja.
V četrtek spomin Lurške Matere Božje. Dan bolnikov.
V petek bomo pol ure pred sveto mašo imeli pobožnost križevega pota (tako vse petke v postu). Lepo vabljeni k tej molitvi.
V soboto goduje Jordan Saški.
Nedelja je PRVA POSTNA.

POSTNA POSTAVA za leto 2016:

Postni čas nas pripravlja na veliko noč. Cerkev za ta čas določa posebne oblike spokornosti: Strogi post je na pepelnično sredo in na veliki petek. Ta dva dneva se le enkrat na dan do sitega najemo in se zdržimo mesnih jedi. Strogi post veže od izpolnjenega 18. leta do začetka 60. leta.
Samo zdržek od mesnih jedi je na vse petke v letu. Zunaj postnega časa lahko zdržek od mesnih jedi zamenjamo s kakim drugim dobrim delom pokore ali ljubezni do bližnjega. Zdržek od mesnih jedi veže vernike od izpolnjenega 14. leta.

Za božji blagoslov v družini

Za razsvetljenje

Anton Hribar, obl. – Benete 5

Karol Rus