Cvetna nedelja - 20. 3. 2016

V torek dopoldan bom obiskal in obhajal starejše in bolnike. Prijavite tiste, ki bi želeli za praznike prejeti zakramente.
Veliki četrtek spomin postavitve zakramentov EVHARISTIJE in MAŠNIŠKEGA POSVEČENJA.
Dopoldan je sv. maša samo v stolnicah, kjer škofje posvetijo sveta olja. V ljubljanski stolnici bo sv. maša ob 9. uri.
Na Gori bomo sv. mašo obhajali ob 17. uri. Po končani sv. maši ste vabljeni še k molitvi z Jezusom na Oljski gori.
Veliki petek Gospodovega trpljenja. Potrudimo se ta dan preživeti v spoštljivosti in notranji zbranosti, saj podoživljamo Jezusovo obsodbo in smrt na križu. Ta dan držimo strogi post.
Obredi velikega petka bodo zvečer ob 17. uri. Poročilu o Jezusovem trpljenju sledijo slovesne prošnje za različne potrebe in češčenje sv. križa (darovi ob češčenju sv. križa so namenjeni za vzdrževanje svetih krajev).
(Praznovanje Marijinega oznanjenja je zaradi velikega petka preneseno na ponedeljek po beli nedelji).
Velika sobota – dan češčenja Jezusa v božjem grobu.
Popoldan bo molitev pred Božjim grobom in blagoslov velikonočnih jedil ob 16. uri !
Začetek vigilije bo ob 19h (ob 7h zvečer).  Najprej je blagoslov ognja s katerim prižgemo velikonočno svečo, ki predstavlja vstalega Jezusa. Prinesite s seboj svečke, ki jih bomo prižgali ob velikonočni sveči in zapeli hvalnico vstalemu Zveličarju. Po branju božje besede ponovno zapojemo slavo in vzklik ALELUJA.
(V TEJ NOČI PREIDEMO NA POLETNI ČAS).

VELIKA NOČ – GOSPODOVO VSTAJENJE. Vstajenjska procesija in nato slovesna sveta maša bo na veliko noč ob 9. uri dopoldan. Pri sv. maši bo običajno darovanje (ofer) za cerkev.

V zahvalo Magdaleni Gornik

Zoper zlo na delavnem mestu

Jožef Kovačič

V zahvalo