25. navadna med letom - 18. 9. 2016

V sredo je praznik apostola in evangelista Mateja.
V četrtek godujejo mučenci sv. Mavricij in njegovi tovariši.
V petek je god sv. patra Pija iz Pietrelcine.
V soboto obhajamo praznik bl. Antona Martina Slomška. On je zavetnik učiteljev, vzgojiteljev in katehetov, zavetnik kmetov in slovenskega kmetijstva, ter zavetnik za novo evangelizacijo.
V soboto 24. septembra bomo imeli v župnijski cerkvi v Dolenji vasi dekanijski molitveni dan za nove duhovne poklice. Verniki iz cele dekanije Ribnica se bomo pri svetem Roku v Dolenji vasi zbrali ob 15-ih k molitveni uri in nato ob 16-ih k sveti maši, ki jo bo daroval ljubljanski nadškof Stanislav Zore.
Med mašo bo ofer-nabirka. Zbrana sredstva bomo namenili za svete maše za duhovne poklice, ki jih bodo opravili bodisi starejši duhovniki bodisi duhovniki, ki nimajo dovolj mašnih namenov iz naše nadškofije. Tako bomo pokazali solidarnost do vseh tistih duhovnikov, ki nimajo mašnih namenov in je to njihov edini vir preživetja, obenem pa tudi Bogu dokazali, da kljub vsemu potrebujemo duhovnih poklicev in s tem povezanimi zakramenti in blagoslovi.
Nedelja je ŠESTINDVAJSETA MED LETOM.  Slomškova nedelja in ekumenski dan.
V nedeljo bo popoldan na Gori romarski shod. Ob 15. uri molitvena ura za edinost in ob 16. uri sv. maša, ki jo bo daroval p. Adraž Arko.

Pokojni starši in bratje Zajc – Šmihel

Za zdravje