Leto 2016

Župnijsko romanje v letu 2016 je bilo v soboto, 17. septembra v Belo krajino. Romarjev je bilo vseh 55 po številu, pretežno iz župnij Gora in Rob, nekaj pa tudi od drugod.
Najprej smo obiskali župnijo Stari trg ob Kolpi, kjer nas je sprejel g. župnik Jože Pavlakovič. V tej župniji je tudi komuna za zdravljenje odvisnikov. Eden od njih nam je tudi povedal svojo zgodbo življenja.
Sledi nekaj foto utrinkov,  ki jih je napravil g. Ludvik Arko.

Župnijska cerkev je posvečena sv. Jožefu.

Iz Starega trga nas je pot vodila preko Sinjega vrha v župnijo Vinica in naprej do romarske cerkve Marijinega imena  na Žežlju nad Vinico.
Na Žežlju smo najprej obhajali sv. mašo, po njej pa nam je ključar povedal o nastanku in kratko zgodovino te božje poti.

Z Žežlja smo se vrnili nazaj v Vinico, kjer smo obiskali župnijsko cerkev povišanja sv. Križa, ki je bila pred nekaj leti vsa obnovljena.

Po ogledu cerkve v Vinici pa je prišlo na vrsto kosilo, ki smo ga imeli v restavraciji Štajdohar v Kanižarici pri Črnomlju.

Naslednja postaja na naši poti je bila božja pot Tri fare pri Metliki. Tu nas je sprejel župnik g. Primož Bertalanič in nas z razlago povedel skozi vse tri cerkve.

PRVA CERKEV (severno) - posvečena Žalostni Materi Božji.

DRUGA CERKEV (srednja) - "Ecce homo" (Glejte človek)

TRETJA CERKEV (južno) - posvečena Lurški Materi Božji.

Nadalje nas je pot peljala na Suhor pri Metliki, kjer je nekoč župnikoval g. Vinko Šega.
Župnijska cerkev je posvečena sv. Jožefu.

Tu na Suhorju pa še en "gasilski" posnetek vseh romarjev.

Nato je sledila še zadnja postaja v Beli krajini - SEMIČ.
Župnijska cerkev je posvečena sv. Štefanu, prvemu mučencu.

In nato se peljemo proti domu.