Januar 2017

V mesecu januarju, ko se v božičnem času še vedno spominjamo skrivnosti Gospodovega rojstva, obenem pa se polni dobrih sklepov podajamo na pot novega leta, nas Cerkev prav posebej kliče, da se pridružimo apostolatu molitve, ki združuje milijone vernikov po vsem svetu v molitvi s skupnimi nameni. V letošnjem januarju sta predvidena dva molitvena namena:

Splošni: za obnovitev cerkvene skupnosti - Da bi se vsi kristjani po zvestobi Gospodovemu nauku prizadevali z molitvijo in v bratski ljubezni obnoviti cerkveno skupnost in da bi s skupnimi močmi odgovarjali na izzive, s katerimi se sooča človeštvo.

Slovenski: za globlje razumevanje Boga - Da bi globlje razumeli, kako Bog skrivnostno spremlja vsa naša prizadevanja.

Papežev ali splošni namen vsebuje tisto, kar vernikom posebej priporoči sveti oče.
Namen za evangelizacijo molilcem približa potrebe dežel, kjer se krščanstvo šele razvija ali pa je v zatonu.
Domači, slovenski namen pa izpostavi nekatere potrebe, s katerimi se sooča domača Cerkev.