Osma med letom - 26. 2. 2017

V ponedeljek goduje redovnik Gabrijel Žalostne Matere Božje. Šolarji ta teden, zaradi šolskih počitnic, nimajo verouka.
V torek je god papeža Hilarija (Radovan) in opata Romana.
V sredo prvega marca je začetek postnega časa – PEPELNICA. Pri sv. maši ob 16. uri bo obred pepelenja. Ta dan držimo strogi post in zdržek od mesa.
V četrtek goduje sv. Neža Praška in Angela od Križa.
V petek je prvi v mesecu marcu, goduje sv. Kunigunda. Vse petke v postu bo na Gori sv. maša ob 9. uri dopoldan. Dvajset minut pred sv. mašo bo tudi molitev križevega pota.
V soboto godujeta sv. Kazimir in Lucij.
Nedelja je PRVA POSTNA. Goduje mučenec Hadrijan.

POSTNA POSTAVA za leto 2017:

Postni čas nas pripravlja na veliko noč. Cerkev za ta čas določa posebne oblike spokornosti: Strogi post je na pepelnično sredo in na veliki petek. Ta dva dneva se le enkrat na dan do sitega najemo in se zdržimo mesnih jedi. Strogi post veže od izpolnjenega 18. leta do začetka 60. leta.
Samo zdržek od mesnih jedi je na vse petke v letu. Zunaj postnega časa lahko zdržek od mesnih jedi zamenjamo s kakim drugim dobrim delom pokore ali ljubezni do bližnjega. Zdržek od mesnih jedi veže vernike od izpolnjenega 14. leta.

Pokojni starši Krže – Rasporovi

Marija Gornik, obl. – Petrinci 14

Sreda       1. 3.

Helena Lavrič, s. Konzolata