CVETNA NEDELJA - 9. 4. 2017

VELIKI TEDEN: V ponedeljek goduje prerok Ezekijel. V torek goduje škof in mučenec sv. Stanislav.

VELIKI ČETRTEK - spomin postavitve zakramentov svete evharis-tije in mašniškega posvečenja.
Dopoldan je sv. maša samo v stolnicah, kjer škofje posvetijo sveta olja. V ljubljanski stolnici bo sv. maša ob 9. uri.
Zvečer bo na Gori sv. maša ob 18h. Po končani sv. maši smo vabljeni še k molitveni uri z Jezusom na Oljski gori

VELIKI PETEK - dan Gospodovega trpljenja. Potrudimo se ta dan preživeti v notranji zbranosti, saj podoživljamo Jezusovo obsodbo, smrt na križu in pokop. Ta dan držimo strogi post.
Obredi velikega petka bodo zvečer ob 18h. Poročilu o Jezusovem trpljenju sledijo slovesne prošnje za različne potrebe in češčenje sv. križa (darovi ob češčenju sv. križa so za vzdrževanje svetih krajev).

VELIKA SOBOTA – dan češčenja Jezusa v božjem grobu.
Popoldan bo molitev pred Božjim grobom in blagoslov velikonočnih jedil ob 16. uri !
Začetek vigilije bo ob 20h (ob 8h zvečer). SLAVJE LUČI: Najprej je blagoslov ognja s katerim prižgemo velikonočno svečo, ki predstavlja vstalega Jezusa. Prinesite s seboj svečke, ki jih bomo prižgali ob velikonočni sveči in zapeli hvalnico vstalemu Zveličarju. Po branju božje besede se ponovno zapoje slava in vzklik veselja: ALELUJA. Po obnovitvi krstnih obljubah sledi sv. maša.

VELIKA NOČ – GOSPODOVO VSTAJENJE. Vstajenjska procesija in slovesna sveta maša bo na veliko noč ob 9h. dopoldan. Pri sv. maši bo darovanje (ofer) za cerkev.

Poned.    10. 4.    18    Karolina Lavrič, obl. – Retje 87
Torek       11. 4.    18    Pokojni Gregorčkovi – Janeži 10