Dvanajsta med letom - 25. 6. 2017

V ponedeljek godujeta mučenca Janez in Pavel. V torek je god cerkvenega učitelja sv. Cirila Aleksandrijskega in sv. Eme Krške. V sredo goduje sv. Irenej Lyonski (Hotimir).
V četrtek je slovesni praznik apostolov Petra in Pavla. Dan posvetitve novomašnikov. Sv. maša na Gori bo ob 18. uri.
V petek obhajamo spomin prvih mučencev rimske cerkve. Goduje škof sv. Bertrand. V soboto goduje svetopisemski očak Aron in Estera.
Nedelja je 13. nedelja med letom – nedelja Slovencev po svetu.
Slovenski škofje so sklenili da bo letošnja nabirka »Petrov novčič« v nedeljo, 2. julija 2017. (Običajno je nabirka na praznik Petra in Pavla). Petrov novčič je starodavna nabirka Cerkve za naslednika apostola Petra, s katero papež podpira karitativna dela v najrevnejših predelih Katoliške cerkve.
V letu 2017 bodo na praznik sv. Petra in Pavla v Sloveniji posvečeni samo trije novomašniki. Eden iz škofije Koper, eden iz škofije Ljubljana in eden iz redovne skupnosti kapucinov. Posvečenje novomašnikov v ljubljanski stolnici bo 29. junija ob 9. uri. Posvečena bosta dva:
Tine Povirk, roj. 5. 6. 1991, iz župnije Ihan.
Luka Modic (kapucin), roj. 2. 6. 1980, iz župnije Bloke.

V zahvalo

Pokojni iz družine Bartol – Travnik 99