Devetnajsta med letom - 13. 8. 2017

V ponedeljek goduje sv. Maksimilijan Kolbe, redovnik in mučenec. Pri Novi Štifti bo zvečer pred Marijinim praznikom ob 20. uri sv. maša in po njej pete litanije med procesijo s svečkami.
V torek obhajamo slovesni praznik MARIJINEGA VNEBOVZETJA.  Sv. maša bo 10. uri dopoldan.
(Pri Novi Štifti bodo maše 6., 8., 10., 12. in 16. uri., ko bo maševal pomožni škof dr. Anton Jamnik.
V sredo goduje sveti Rok, zavetnik zoper kužne bolezni (Dolenja vas pri Ribnici ima svoj praznik).
V četrtek goduje papež in mučenec sv. Evzebij.
V petek je god cesarice sv. Helene (Alenka).
Zvečer bo ob 21. uri sv. maša in nato celonočno češčenje Svetega Rešnjega Telesa. Zaključek bo v soboto zjutraj s sv. mašo ob 6. uri.
Nedelja je 20. med letom. Goduje opat in cerkveni učitelj sv. Bernard, obnovitelj meniškega reda cistercijanov (Stična).

Za zdravje (Petrinci)

Pokojni Boltetovi – Kržeti 10