Župnijsko romanje - 23. 9. 2017

Župnijsko romanje v letu 2017 je bilo v soboto, 23. septembra na Ptujsko goro. Vseh romarjev nas je bilo 51.
Najprej smo obiskali romarsko cerkev - baziliko na Ptujski gori, kjer nas je sprejel župnik p. Milan Holc.
Tu smo ob 10. uri obhajali romarsko sv. mašo. Po maši je bila romarjem predstavljena ta Marijina božja pot tudi v dvorani preko multivizije.

Sledi nekaj foto utrinkov,  ki jih je posnel g. Ludvik Arko.

Cilj našega romanja je bila bazilika na PTUJSKI GORI.

Po treh urah molitve in ogleda Ptujske gore, se je naša pot nadaljevala.
Pot nas je vodila najprej v Majšperk, kjer so nam v gostišču "DOLINICA" pripravili kosilo.

Po prijetnem kosilu se naša pot nadaljuje po dolini Dravinje, mimo gradu Štatenberg do nekdanjega samostana Benediktink v STUDENICAH.

Samostanska cerkev je sedaj župnijska cerkev. To župnijo upravlja g. župnik iz župnije Makole.
Cerkev je izredno bogata po zgodovinski in umetniški plati.

Glavni oltar je posvečen sv. Trem kraljem.

Marijo smo v tej cerkvi počastili s petiimi litanijami in prejeli blagoslov z Najsvetejšim.

Posebna zanimivost je bil ogled molitvenega kora nekdanjih redovnic. "Mali muzej" vseh vrst rekvizitov iz njihovega nekdanjega življenja.

Tako je izgledala redovniška celica v samostanu.

Še en pogled nazaj na cerkev. Pred njo dve sekvoji.

In še en pogled na pročelje samostana, ki je bilo pred nekaj leti obnovljeno.

In nato v avtobusu v smeri proti domu.

Ker pa nismo mogli v Žički samostan, smo imeli "obvezni postanek" na Trojanah z "obveznimi KROFI"

IN ŠE ENA "GASILSKA" FOTKA.