Šesta med letom - 11. 2. 2018

V sredo obhajamo PEPELNICO. Kristjani začenjamo ta dan 40-dnevni postni čas. Pri sveti maši bo obred pepelenja. Ta dan držimo STROGI POST. Goduje pa ta dan mučenec sv. Valentin (Zdravko).
V četrtek goduje redovnik Klavdij.
V petek  je god mučenke Julijane Koprske in mučenca Onezima.
V soboto je god sedmih ustanoviteljev reda servitov.
Nedelja je PRVA POSTNA. Dvajset minut pred mašo bo molitev križevega pota.

POSTNA POSTAVA ZA LETO 2018

Postni čas, ki se začne s pepelnično sredo, nas vsako leto pripravlja na veliko noč. Naj bo to res čas milosti, duhovne poglobitve in dobrih del, ki jih bomo darovali za potrebe Cerkve in vsega sveta.
Cerkev za postni čas določa tudi posebne obli­ke spokornosti. Strogi post je na pepelnično sre­do (letos 14. februarja) in na veliki petek (letos 30. marca). Ta dva dneva se le enkrat na dan do sitega najemo in se zdržimo mesnih jedi. Strogi post veže od izpolnjenega 18. leta do začetka 60. leta.
Samo zdržek od mesnih jedi je na vse petke v letu. Zunaj postnega časa smemo zdržek od mesnih jedi zamenjati s kakim drugim dobrim delom poko­re ali ljubezni do bližnjega. Zdržek od mesnih jedi veže vernike od izpolnjenega 14. leta.
Kadar je na petek praznik (cerkveni ali državni) ali je kakšna slovesnost v družini (poroka, pogreb ...),  post in zdržek odpadeta.

Pokojni Tekavčevi in starši Florjančič

-------------------

Po namenu darovalca

Za zdravje in v zahvalo (K. Žitnik)