Cvetna nedelja - 25. 3. 2018

VELIKI TEDEN

VELIKI ČETRTEK: obhajamo spomin postavitve zakramentov SVETE EVHARISTIJE in MAŠNIŠKEGA POSVEČENJA. Dopoldan je sv. maša samo v stolnicah, kjer škofje posvetijo sveta olja. V ljubljanski stolnici bo sv. maša ob 9. uri.
Na Gori bo sv. maša ob 18h. Po končani sv. maši smo vabljeni še k molitveni uri z Jezusom na Oljski gori.

VELIKI PETEK, dan Gospodovega trpljenja. Preživimo ta dan v notranji zbranosti, ker podoživljamo Jezusovo trpljenje, obsodbo, smrt na križu in pokop. Ta dan držimo strogi post.
Obredi
velikega petka bodo ob 18h. Poročilu o Jezusovem trpljenju,slovesne prošnje za različne potrebe in češčenje sv. križa (darovi ob češčenju križa so za vzdrževanje svetih krajev).

VELIKA SOBOTA – dan češčenja Jezusa v božjem grobu.
Popoldan bo molitev pred Božjim grobom in blagoslov velikonočnih jedil ob 16h.
Začetek VIGILIJE bo ob
20h (ob 8h zvečer). Prinesite s seboj svečke, ki jih bomo prižgali ob velikonočni sveči, zapeli hvalnico vstalemu Zveličarju in obnovili krstne obljube.

VELIKA NOČ – NEDELJA GOSPODOVEGA VSTAJENJA.
Vstajenjska procesija in slovesna sveta maša bo na veliko noč ob 9h dopoldan. Pri sv. maši bo darovanje (ofer) za cerkev.

Pokojni Matičevi – Petrinci 1

Za zdravje (Žitnik)

V zahvalo in priprošnjo

Po namenu darovalca

OBREDI VELIKEGA PETKA

Za domovino

Za farane

Čiščenje in krašenje cerkve:
PETRINCI – 4. skupina, BETONOVO in JANEŽI – 1. skupina.