Cvetna nedelja - 14. 4. 2019

VELIKI TEDEN

V torek goduje Bernardka Lurška.
VELIKI ČETRTEK: obhajamo spomin postavitve zakramentov SVETE EVHARISTIJE in MAŠNIŠKEGA POSVEČENJA. Na Gori bo sv. maša zvečer ob 18. uri. Po končani sv. maši smo vabljeni še k molitveni uri z Jezusom na Oljski gori.
VELIKI PETEK, dan Gospodovega trpljenja. Preživimo ta dan v notranji zbranosti, ker podoživljamo Jezusovo trpljenje, obsodbo, smrt na križu in pokop. Ta dan držimo strogi post.
Obredi
velikega petka bodo zvečer ob 18. uri. Poročilu o Jezusovem trpljenju sledijo slovesne prošnje za različne potrebe in češčenje sv. križa (darovi ob češčenju sv. križa so za vzdrževanje svetih krajev).
VELIKA SOBOTA – dan češčenja Jezusa v božjem grobu. Popol-dan bo molitev pred Božjim grobom in blagoslov velikonočnih jedil ob 16. uri. Začetek VIGILIJE bo ob 20. uri (ob 8. zvečer). Prinesite s seboj svečke, ki jih bomo prižgali ob velikonočni sveči, zapeli hvalnico vstalemu Zveličarju in obnovili krstne obljube.
VELIKA NOČ – NEDELJA GOSPODOVEGA VSTAJENJA.
Vstajenjska procesija in slovesna sveta maša bo na veliko noč ob 9. uri dopoldan.
Pri sv. maši bo darovanje (ofer) za cerkev.

Marija Šilc, 30. dan

France in ostali Botrni