Osemnajsta med letom - 4. 8. 2019

V ponedeljek v naši župniji obhajamo praznik MARIJE SNEŽNE,  dan češčenja Svetega Rešnjega Telesa. Dopoldan bo ob 9. uri sv. maša in po njej skupno češčenje do 11. ure. Nato je prekinitev do 17. ure, ko bo ponovno izpostavljeno Najsvetejše v češčenje. Ob 18. uri bo nato druga sv. maša in zaključek češčenja. Lepo vabljeni, kadar vam je najprimerneje, da se zahvaljujemo za Jezusovo navzočnost pod podobo Kruha, ki nam daje poroštvo večnega življenja.
V torej je praznik Jezusove spremenitve na gori.
V četrtek goduje sv. Dominik, ustanovitelj dominikancev.
V petek goduje mučenka Terezija od Križa (Edith Stein) spreobrnjenka iz judovstva. Sozavetnica Evrope.
V soboto goduje diakon in mučenec sv. Lovrenc. V soboto bo zvečer ob 18. uri sv. maša z veljavnostjo za nedeljo. Somaševala bosta arhidiakon g. Tone Berčan in novi upravitelj župnije Gora, g. Franci Bizjak. Po maši lepo povabljeni ključarji in člani ŽPS  na srečanje z arhidiakonom in novim župnikom v župnišče.
Nedelja je 19. med letom, goduje sv. Klara (ustanoviteljica redovnic klaris) sodobnica sv. Frančiška Asiškega.

Mašni nameni

Za varstvo in vodstvo družine

Za uspešen postopek beatifikacije Mag. Gornik

Za žive in pokojne Gornik – Janeži