Cvetna nedelja - 24. 3. 2013

Teden pred nami – VELIKI teden.

Veliki četrtek: Ta dan je dopoldan sv. maša samo v stolnici - krizmena maša, ko škof blagoslovi in posveti sveta olja. V stolnici v Ljubljani bo sv. maša ob 9. uri.

Po župnijah obhajamo slovesno evharistično slavje zvečer. Na Gori bomo obhajali sv. mašo ob 18. uri. Po maši smo povabljeni, da se še nekaj časa v molitvi pridružimo Jezusu na Oljski gori.

Veliki petek:  Preživimo dan v spoštljivosti in notranji zbranosti, saj se spominjamo dneva mučeništva in smrti Sina Božjega. Ta dan kristjani držimo strogi post.

Obredi velikega petka bodo zvečer ob 18. uri. Prisluhnili bomo Božji besedi o trpljenju Jezusa. Nato sledijo slovesne prošnje za različne potrebe. Posebej slovesno pa bomo počastili sveti križ, ki je znamenje življenja in zmage Božje ljubezni nad grehom in smrtjo (darovi ob češčenju sv. križa so namenjeni za vzdrževanje svetih krajev). Sveto opravilo velikega sklenemo s sv. obhajilom.

Velika sobota: Ta dan Jezusa častimo v Božjem grobu. Čez dan bo cerkev odprta. Radi pridite in počastite Jezusa v Božjem grobu ter molite za vse potrebe naše družbe.

Blagoslov velikonočnih jedil bo ob 16. uri. Po blagoslovu bo v Božjem grobu nekaj časa izpostavljeno Sv. Rešnje Telo v češčenje.  Lepo vabljeni.

Velikonočna vigilija. Začetek vigilije bo ob 19h (ob 7h zvečer).  Najprej je blagoslov ognja od katerega prižgemo velikonočno svečo, ki predstavlja vstalega Jezusa. Prinesite s seboj svečke, ki jih bomo prižgali ob velikonočni sveči in zapeli hvalnico vstalemu Zveličarju

Prihodnjo nedeljo obhajamo naš največji krščanski praznik VELIKO NOČ  GOSPODOVEGA VSTAJENJA od mrtvih.

Vstajenjska procesija in nato slovesna sveta maša bo na veliko noč ob 9. uri dopoldan. Pri sv. maši bo običajno darovanje za cerkev.

Marija Mihelič, obl. – Kračali

Po namenu

--------------------

Vel. četrtek