Slovo g. župnika Vinka Šega

V soboto, 15. junija 2013, je v zgodnjih jutranjih urah v duhovniškem domu v Ljubljani mirno zaspal v Gospodu prelat g. Vinko Šega, dolgoletni župnik v župniji Rob. Več let pa je prihajal tudi v župnijo Gora pri Sodražici.
Gospod Vinko je bil rojen 29. 5. 1917 v Grahovem. V duhovnika je bil posvečen sredi 2. svetovne vojne, 4. julija 1943. Kot kaplan je služboval od l. 1946 v Žužemberku. Leta 1952 je bil skupaj z dekanom zaprt. Ko je bil po štirih letih izpuščen iz zapora je postal leta 1956 župnijski upravitelj v Suhorju (Bela Krajina) kjer je bil do leta 1967. Tega leta je nastopil službo župnika in dekana v Šmartnem pri Litiji kjer je bil do leta 1981. Za devet let ja nato sprejel službo župnika v Šentlovrencu pri Trebnjem. Leta 1990 pa je prišel za župnika v Rob, kjer je ostal dobrih 21 let, vse do svojega odhoda v duhovniški dom novembra 2011. Tik pred 70-letnico mašniškega posvečenja pa ga je Gospod, kot zvestega služabnika, poklical k sebi: »Pojdi v veselje svojega Gospoda«!

Slovo in pogreb s sveto mašo bo v župnijski cerkvi Robu v ponedeljek 17. junija ob 16. uri.

Izročimo g. Vinka v svojih molitvah Božji Ljubezni ! Naj počiva v Božjem miru.