Sedemnajsta navadna med letom - 28. 7. 2013

V ponedeljek goduje sv. Marta, Lazarjeva sestra. V torek goduje cerkveni učitelj sv. Peter Krizolog (sv. maša je ta dan zjutraj ob 7.uri). V  sredo goduje sv. Ignacij Lojolski, redovni ustanovitelj jezuitov. V četrtek, ki je prvi v mesecu avgustu, goduje sv. Alfonz Ligvorij.
V petek je god sv. Štefana, papeža. Njemu je posvečena župnijska cerkev v Ribnici. Ker je prvi petek v mesecu avgustu bomo po maši z litanijami počastili Srce Jezusovo ter prejeli blagoslov z Najsvetejšim.
V petek se obhaja tudi porciunkula. To je spomin na cerkvico, ki jo je obnovil sv. Frančišek Asiški. V zvezi s to cerkvijo so redovniki frančiškani bili deležni posebnih milosti, ki so bile kasneje razširjene na vse vernike. Pod običajnimi pogoji lahko ta dan pridobimo popolni odpustek (obisk sv. maše, sv. spoved, obhajilo ter molitev po papeževem namenu).
Nedelja je OSEMNAJSTA NAVADNA. Ker je takoj naslednji dan god Marije Snežne bo v nedeljo na Gori praznik farnega žegnanja. Pri maši bo darovanje (ofer) za cerkev.

Franc Krže – Petrinci 2

V zahvalo za božje varstvo in pomoč

---------------------

Po namenu darovalcev

Pokojni iz družine Arko – Kržeti 9

Pavla Debeljak, obl. – Travnik 72

Jože Mestek – Janeži 8

Čiščenje in krašenje cerkve: Kračali – 1. skupina.