Osemnajsta navadna med letom - 4. 8. 2013

V ponedeljek god Marije Snežne, zavetnice naše župnijske cerkve. Na njen god obhajamo dan češčenja Svetega Rešnjega telesa. Prva sveta maša bo zjutraj ob 8. uri in po njej še ura češčenja. Ob 10. uri bo češčenje prekinjeno. Popoldan ob 17. uri bo Najsvetejše zopet izpostavljeno v češčenje in nato ob 18. uri sv. maša in zaključek češčenja. Lepo smo povabljeni, da si ta dan vzamemo nekaj časa za sv. mašo in molitev pred Jezusom.

V torek praznik Jezusove spremenitve na Gori. V četrtek je god sv. Dominika, ustanovitelja dominikancev. V petek goduje sv. Terezija Benedikta od Križa (Edith Stein). Papež Janez Pavel II. jo je leta 1999 razglasil za sozavetnico Evrope. (Rodom je bila judinja, ki pa je v času študija postala popolna ateistka. Ob branju spisov sv. Terezije Avilske pa se je spreobrnila in vstopila v karmeličanski red. Leta 1942 bila usmrčena v plinski celici v Auschwitzu).

V soboto goduje diakon in mučenec sv. Lovrenc.

Nedelja je DEVETNAJSTA NAVADNA.

Marija Klun

V čast Mariji Snežni

Vera Turk in Zdenka Samsa

---------------------

Angela Vesel, obl. – Betonovo 4

Po namenu za zdravje

V priprošnjo in zahvalo Magdaleni Gornik

Za farane

Čiščenje in krašenje cerkve: Kračali – 2. skupina.